Dwór Artusa to centrum kultury oraz zabytek historyczny i architektoniczny. Powstał w XIV wieku i przez stulecia pełnił ważne funkcje. To właśnie w Dworze Artusa w 1466 roku podpisano II pokój toruński. Dwór Artusa był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, politycznych, społecznych i religijnych. Gościł znamienite osobistości takie jak: Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht, Zygmunt August, Stefan Batory, Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan Kazimierz, Jan III Sobieski czy generał Józef Haller. Z budynkiem związany jest szereg wspomnień, historii i opowieści, które znacznie ułatwiają zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki. Obecnie w wyjątkowych wnętrzach Dworu Artusa odbywają się koncerty, spektakle, bankiety i konferencje. To właśnie tu powstały zdjęcia do nagrodzonego 4 statuetkami Orła Polskiej Akademii Filmowej filmu „Filip”.

Podczas oprowadzania nie tylko zobaczycie na co dzień niedostępne sale, ale także usłyszycie nieznane anegdoty i legendy.

Jeśli zależy Wam na zwiedzeniu Dworu Artusa we własnym gronie, w indywidualnie wybranym terminie zapraszamy do rezerwacji. Przewodnik dostosuje oprowadzanie do Waszych potrzeb i wieku uczestników.

  • Zwiedzanie z przewodnikiem dla grup zorganizowanych (po uprzedniej rezerwacji: edukacja@artus.torun.pl) – 15 zł od osoby (od 15 do 30 osób; w przypadku większych grup – ustalenia indywidualne).
  • Zwiedzanie z przewodnikiem dla osób indywidualnych (minimum 5 osób) raz w miesiącu – bilety do nabycia w kasie Dworu Artusa i online w cenie 12 zł ulgowy, 18 zł normalny (ilość biletów ograniczona). O każdym oprowadzaniu informujemy z wcześniejszym wyprzedzeniem, zarówno na stronie internetowej (w dziale wydarzenia, jak i na plakatach.