Dwór Artusa to nie tylko centrum kultury, ale również zabytek historyczny i architektoniczny. Przez wiele lat turyści, przewodnicy, a także mieszkańcy nie mogli jednak regularnie zwiedzać wnętrz budynku. A związanych jest z nim szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe.
Od 2011 roku otwieramy artusowe drzwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzania reprezentacyjnych sal pod okiem licencjonowanego przewodnika:

  • Zwiedzanie z przewodnikiem dla grup zorganizowanych – po uprzedniej rezerwacji: biuro@artus.torun.pl płatne 150 zł od grupy. Grupa liczy do 30 osób. Grupy powyżej 30 osób są dzielone na mniejsze.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem dla osób indywidualnych (minimum 5 osób) raz w miesiącu – bilety do nabycia w kasie Dworu Artusa w cenie 5 zł ulgowy, 10 zł normalny. O każdym oprowadzaniu informujemy z wcześniejszym wyprzedzeniem, zarówno na stronie internetowej (w dziale wydarzenia, jak i na plakatach.