Zwiedzanie Dworu Artusa

Kiedy

09.03.2021
wtorek | godz. 17:00

Gdzie

Sień Dworu Artusa

Bilety

10zł / normalny
5zł / ulgowy

fot. Marek Mrozowicz

fot. Marek Mrozowicz

Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do wychodzenia z domu i szukania ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. W marcu ponownie otwieramy przed Wami artusowe drzwi do niemal wszystkich pomieszczeń. Dwór Artusa to nie tylko centrum kultury, ale również zabytek historyczny i architektoniczny. Z budynkiem związany jest szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe.

Pod okiem przewodnika, możecie zajrzeć do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych gościom), wysłuchać burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznać wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend. Oprowadzanie odbędzie się przy grupie co najmniej 5 osób.

Grupy zorganizowane (nie większe niż 20 osób) mogą zwiedzić Dwór Artusa w innych terminach (w miarę możliwości) po wcześniejszej rezerwacji, której dokonać można pisząc na adres mailowy: biuro@artus.torun.pl. Oprowadzanie będzie możliwe dla osób indywidualnych w grupach do 15 osób maksymalnie.