Zwiedzanie Dworu Artusa

Kiedy

04.07.2020
sobota | godz. 14:00

Gdzie

Sień Dworu Artusa

Bilety

10zł / normalny
5zł / ulgowy

Po długiej covidowej przerwie wracamy do Was i dla Was cali i zdrowi! Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego otwieramy ponownie nasze wrota do zwiedzania Dworu Artusa! 

Dwór Artusa to nie tylko ważna instytucja kulturalna, ale także zabytek historyczny i architektoniczny. Przez wiele lat turyści, przewodnicy, a także mieszkańcy nie mogli jednak regularnie zwiedzać wnętrz budynku. A szkoda, bo związanych jest z nim szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe.

Raz w miesiącu można, pod okiem przewodnika, zajrzeć do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych gościom), wysłuchać burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznać wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend. Oprowadzanie odbędzie się przy grupie co najmniej 5 osób.

Grupy zorganizowane (nie większe niż 15 osób) mogą zwiedzić Dwór Artusa w innych terminach (w miarę możliwości) po wcześniejszej rezerwacji, której dokonać można pisząc na adres mailowy: biuro@artus.torun.pl. Oprowadzanie będzie możliwe dla osób indywidualnych w grupach do 15 osób maksymalnie.

fot. Monika Caiaolo, Toruńskie Spacery Fotograficzne

fot. Monika Caiaolo, Toruńskie Spacery Fotograficzne