XVII TFK: "Odwrócone perspektywy" - spotkanie z o. Wacławem Oszajcą

Kiedy

21.11.2011
poniedziałek | godz. 18:00

Gdzie

Kafeteria Struna światła
Wydarzenie archiwalne

Ojciec Wacław Oszajca to dla Torunia postać wyjątkowa. Z Grodem Kopernika związany był bowiem nie tylko jako kapłan (w latach 1992-1994 był duszpasterzem akademickim i wykładowcą homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu), lecz także juror w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim O liść konwalii im. Zbigniewa Herberta.

W 1971 ukończył studia na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym samym roku uzyskał święcenia kapłańskie. Od 1987 należy do zakonu Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). Był wikariuszem w Niedrzwicy Kościelnej (1974), Lublinie (1977) i Lubartowie (1978-1981). W 1981 był kapelanem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Lubelskiej. Od 1995 redaktor naczelny Przeglądu Powszechnego. Od 2001 wykłada homiletykę na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Jest również wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi seminaria warsztatowe.

W 1974 debiutował jako poeta wierszami w miesięczniku Msza Święta. Autor wielu książek i publikacji, wierszy oraz tłumaczeń. Publikuje m.in. w Akcencie, Charakterach, Gazecie Wyborczej, Gościu Niedzielnym, Tygodniku Powszechnym, W drodze. Wielokrotny laureat nagród dziennikarskich i literackich. Prowadzący i gość programów publicystycznych o tematyce religijnej w radiu i telewizji.

Spotkanie z poetą poprowadzi redaktor prowadzący miesięcznika IKAR Magdalena Kujawa.

Toruński Festiwal Książki organizowany jest wspólnie z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Torunia. 

Goście wydarzenia