Toruński Festiwal Słów | AtmAsfera | Koncert w Chełmży

Kiedy

19.06.2022
niedziela | godz. 15:00

Gdzie

Plaża nad Jeziorem Chełmżyńskim
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Koncert odbędzie się na plaży nad Jeziorem Chełmżyńskim | Przed koncertem w tym samym miejscu o godz. 15:00 odbędzą się warsztaty gotowania z kuchni ukraińskiej

Czarujące głosy, muzyka przenosząca publiczność w magiczne wymiary i niezapomniany klimat jedności. „Atma” – osoba i „sfera” – świat wewnętrznych uczuć. Co powstaje z integracji tych elementów? Nic innego jak nastrojowy zespół AtmAsfera! Dajcie się porwać muzyce na energicznym i kojącym koncercie ukraińskiej formacji już 19 czerwca 2022 roku o godz. 17:00 na plaży przy jeziorze Chełmżyńskim!

Grają razem od kilkunastu lat, występowali na wielu międzynarodowych festiwalach dla wielotysięcznej publiczności. Sercem AtmAsfery są bliźniaczki Yamuna i Kalindi. Składu dopełniają perkusista Timur Gogitidze, gitarzysta Denis Biełodied oraz producent muzyczny i basista Siergiej Swirski. Grupa korzysta z kolekcji ponad 16 instrumentów muzycznych. Oprócz fletu, harfy i harmonium, sięgają po egzotyczne i etniczne instrumenty, takie jak buzuka, djembe, turung, czy ksylofon, co zapewnia formacji oryginalność i unikatowe brzmienie w stylu yoga music i world music.  Laureaci prestiżowej, nowojorskiej nagrody American RoundGlass Music Awards w kategorii grupa roku, przyznawanej postępowym artystom, tworzącym muzykę w duchu zdrowia, pokoju i świadomości ekologicznej.

Podczas tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Słów kładziemy ogromny nacisk na integrację. Z tego tytułu wydarzenia odbywają się nie tylko w Toruniu, ale i miejscowościach ościennych, aby podkreślić regionalny charakter wydarzeń. Tak jest między innymi w przypadku AtmAsfery, której kojąca muzyka w połączeniu z chełmżyńskimi okolicznościami przyrody z pewnością stworzy niesamowitą fuzję wrażeń oraz zintegruje mieszkańców z różnych stron naszego regionu.

Przed koncertem przygotowaliśmy dla Was warsztaty gotowania z kuchni ukraińskiej, które odbędą się w tym samym miejscu o godz. 15:00!

 


AtmAsfera – ukraińska grupa muzyczna, okrzyknięta w 2012 roku najlepszym zespołem portalu Music Discoveries. Uczestnicy licznych festiwali na całym świecie, grali m.in. na: MoldeJazz w Norwegii, Global Battle of the Bands w Wielkiej Brytanii, Krainie Miriy w Ukrainie, berlińskim Peace-Festival, MJR na Litwie FORE w Kazachstanie czy Mussikfest w Norwegii. Polska publiczność miała okazję usłyszeć ich podczas takich festiwali jak EtnoCross Festiwal, Latający Holender czy na Przystanku Woodstock, otrzymując nagrodę publiczności.

Współorganizatorzy Festiwalu: Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruńska Agenda Kulturalna, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Fundacja Rusz.

Partnerzy Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury, Gmina Miasto Toruń, Powiat Toruński, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo W.A.B., Dowody na Istnienie Wydawnictwo, Express Wschodni, Wydawnictwo Warsztaty kultury, Wydawnictwo Czarne, Księgarnia Kafka i Spółka oraz Hotel Mercury, coffee & tea DEPOT, Fabryka cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Radio PiK, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencja. Edycja 2022.