Toruński Festiwal Słów | Ukraińskie warsztaty gotowania w Chełmży

Kiedy

19.06.2022
niedziela | godz. 13:00

Gdzie

Plaża nad Jeziorem Chełmżyńskim
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Warsztaty odbędą się na plaży nad Jeziorem Chełmżyńskim | Po warsztatach w tym samym miejscu o godz. 17:00 odbędzie się koncert ukraińskiego zespołu AtmAsfera

Czy wiecie jakie potrawy wywodzą się zza naszej wschodniej granicy? Chcielibyście spróbować pysznych, tradycyjnych ukraińskich potraw w pięknych okolicznościach przyrody? A może macie ochotę samemu sprawdzić się w sztuce kulinarnej? Będziecie mieli ku temu okazję już niebawem, podczas Toruńskiego Festiwalu Słów w urokliwej okolicy jeziora Chełmżyńskiego!

Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, strzeżone receptury oraz tajemnicze składniki – właśnie dzięki tym czynnikom kuchnia każdego regionu ma swoją unikalną magię. Najlepszy ramen zjemy w Japonii, na tradycyjną pizzę wybierzemy się do Neapolu, a bigos nigdzie nie smakuje tak jak u babci. Każdy kraj posiada swoją kartę dań, która niczym język odróżnia kultury. Podczas Toruńskiego Festiwalu Słów wyjątkowo przybliżymy się do kuchni ukraińskiej. Już 19 czerwca 2022 roku na plaży miejskiej nad Jeziorem Chełmżyńskim odbędą się warsztaty gotowania tradycyjnych ukraińskich potraw.

Poprowadzi je dla nas Nastia oraz nasze przyjaciółki z Ukrainy, które od dawna są „na ty” ze sztuką kulinarną. Wydarzenie będzie okazją zarówno do skosztowania wschodnich potraw, ale także sprawdzenia swoich sił w gotowaniu pod okiem naszych kucharek – animatorek.

A tuż po warsztatach gotowania przygotowaliśmy dla Was na magiczny koncert ukraińskiego zespołu AtmAsfera, który odbędzie się w tym samym miejscu o godz. 17:00!

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.


Współorganizatorzy Festiwalu: Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruńska Agenda Kulturalna, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Fundacja Rusz.

Partnerzy Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury, Gmina Miasto Toruń, Powiat Toruński, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo W.A.B., Dowody na Istnienie Wydawnictwo, Express Wschodni, Wydawnictwo Warsztaty kultury, Wydawnictwo Czarne, Księgarnia Kafka i Spółka oraz Hotel Mercury, coffee & tea DEPOT, Fabryka cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Radio PiK, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencja. Edycja 2022.