22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki | Centrum Kultury Dwór Artusa

Kiedy

20.04.2024
sobota | godz. 12:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Miejsce wydarzenia: Filia Dom Muz, ulica Poznańska 52 | na warsztaty obowiązują zapisy poprzez stronę www.festiwal.torun.pl
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 20 – 22 kwietnia 2024 roku. Celem Festiwalu organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu jest promocja nauki i sztuki wśród mieszkańców Torunia i naszego regionu.

W imprezie aktywnie uczestniczą nie tylko pracownicy UMK, ale również lokalni przedsiębiorcy oraz instytucje, którzy w przystępny sposób prezentują osiągnięcia naukowe lub artystyczne. W ciągu trzech dni festiwalowi goście mogą poznać od kuchni miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych, artystów.

Dwór Artusa będzie brał czynny udział w Festiwalu.
W sobotę 20 kwietnia w godzinach 14:00 – 15:00 i 16:00 – 17:00 zapraszamy na warsztaty „Kolaż rozmaitości”. Podczas zajęć wspólnie stworzymy autorskie prace, będące obrazem naszych przeżyć. Przy wykonywaniu kolażu wykorzystamy materiały z drugiej ręki, nadamy im nowe życie i znaczenie.

Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem „otwartość”. 20 kwietnia w godzinach 12:00 – 16:00 zapraszamy do „Strefy otwartości”. W otoczeniu przyrody, łagodnych dźwięków i zapachów prosto z łąki, poznamy kilka integracyjnych ćwiczeń, które ułatwią nam pracę w grupie. Następnie wspólnie opowiemy o swoich pasjach, możemy również zabrać ze sobą swoje dzieła i stworzyć plenerową galerię sztuki!

W tym roku promujemy otwartość również na inne kultury. 20 kwietnia w godzinach 13:00 – 14:00 i 15:00 – 16:00 za sprawą tureckiej techniki malowania na wodzie – Ebru – przeniesiemy się do barwnej, orientalnej krainy. Podczas warsztatów „Orient na wodzie” przedstawimy różne techniki nanoszenia barwników na uprzednio przygotowaną taflę wody za pomocą igły, grzebienia oraz przedmiotów codziennego użytku takich jak wykałaczki. Powstałe wzory zbierane będą na za pomocą kilku magicznych trików na powierzchnię kartki. Oprócz barwienia papieru za pomocą unoszących się na tafli wody pigmentów, wykorzystamy również niewielkie drewniane elementy.

Wszystkie warsztaty odbędą się w Filii Domu Muz, ul. Poznańska 52.

22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 20 – 22 kwietnia 2024 roku. Celem Festiwalu organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu jest promocja nauki i sztuki wśród mieszkańców Torunia i naszego regionu.

W imprezie aktywnie uczestniczą nie tylko pracownicy UMK, ale również lokalni przedsiębiorcy oraz instytucje, którzy w przystępny sposób prezentują osiągnięcia naukowe lub artystyczne. W ciągu trzech dni festiwalowi goście mogą poznać od kuchni miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych, artystów.

Dwór Artusa będzie brał czynny udział w Festiwalu.
W sobotę 20 kwietnia w godzinach 14:00 – 15:00 i 16:00 – 17:00 zapraszamy na warsztaty „Kolaż rozmaitości. Podczas zajęć wspólnie stworzymy autorskie prace, będące obrazem naszych przeżyć. Przy wykonywaniu kolażu wykorzystamy materiały z drugiej ręki, nadamy im nowe życie i znaczenie.

Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem „otwartość”. 20 kwietnia w godzinach 12:00 – 16:00 zapraszamy do „Strefy otwARTości”. W otoczeniu przyrody, łagodnych dźwięków i zapachów prosto z łąki, poznamy kilka integracyjnych ćwiczeń, które ułatwią nam pracę w grupie. Następnie wspólnie opowiemy o swoich pasjach, możemy również zabrać ze sobą swoje dzieła i stworzyć plenerową galerię sztuki!

W tym roku promujemy otwartość również na inne kultury. 20 kwietnia w godzinach 13:00 – 14:00 i 15:00 – 16:00 za sprawą tureckiej techniki malowania na wodzie – Ebru – przeniesiemy się do barwnej, orientalnej krainy. Podczas warsztatów „Orient! Na wodzie…” przedstawimy różne techniki nanoszenia barwników na uprzednio przygotowaną taflę wody za pomocą igły, grzebienia oraz przedmiotów codziennego użytku takich jak wykałaczki. Powstałe wzory zbierane będą na za pomocą kilku magicznych trików na powierzchnię kartki. Oprócz barwienia papieru za pomocą unoszących się na tafli wody pigmentów, wykorzystamy również niewielkie drewniane elementy.