Znamy już laureatów konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2022, których zdjęcia będzie można zobaczyć podczas wernisażu już 30 sierpnia 2022 roku w Dworze Artusa!

Wystawa jest doskonałą okazją do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z naszego województwa. Na konkurs wpłynął ogrom zdjęć, więc jury pod przewodnictwem Wojtka Szabelskiego miało w czym wybierać! Nagrodzone zostały najlepsze fotografie w czterech kategoriach.

Do konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2022 (konkursu-spadkobiercy odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo) zaprosiliśmy fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych i agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji. Warunek był jeden – przesłanie zdjęcia wykonanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od 1 stycznia 2021 do końca 2021 roku. Liczyła się oczywiście wartość merytoryczna i celne przedstawienie tematu.

Na wystawie zobaczycie fotografie i zestawy zdjęć docenione ze względu na najwyższe wartości informacyjne, merytoryczne i techniczne, jednocześnie niepozbawione oryginalnej wizji autora. Grand Prix dla najlepszego zdjęcia konkursu otrzymał Marek Krupecki za fotografię „Bezsilność”. Laureat konkursu otrzymał także nagrodę w kategorii „Życie codzienne”. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca otrzymali również Łukasz Piecyk („Wydarzenia”) oraz Justyna Rojek-Linda („Kultura i sztuka”). Nagroda za najlepszy zestaw zdjęć powędrowała do Magdaleny Białeckiej. Jury przyznało aż 15 wyróżnień!

Wystawa czynna od 30 sierpnia do 11 września 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę od 12.00 do 19.00. Wstęp wolny.