Wiosna to czas na zmiany! Nowy profil działalności Stacji Integracji oraz nowo utworzona Stacja Integracja Rudak pozwoli nam podążać za problemami, jakie niesie współczesny świat. Rozszerzony program zajęć umożliwi jak najbardziej efektywnie trafić do wszystkich osób, które tego potrzebują – zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Stacja Integracja to przestrzeń dla Was, jeśli:

 • mieszkacie lub spędzacie czas na toruńskim lewobrzeżu
 • brakuje Wam kreatywnej rozrywki, a także pragniecie spotkać się z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze i odkryć nowe hobby
 • nuży Was codzienna rutyna
 • brakuje Wam spokojnego miejsca do nauki i odrabiania prac domowych
 • szukacie interesujących zajęć opartych na współpracy i ułatwiających integrację
 • potrzebujecie miejsca wyciszenia, w którym aktywnie spędzicie czas w atmosferze wzajemnej pomocy i wsparcia

Streetworkerzy, animatorzy i pracownicy socjalni wyjdą poza zamkniętą przestrzeń, by pracować na Waszych ulicach, podwórkach i działkach. Takie możliwości zapewni nam współpraca ze Stowarzyszeniem Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka, a dzięki Fantastycznemu Domu Kultury – projektowi realizowanemu z Budżetu Obywatelskiego – stworzyliśmy ciekawą inicjatywę, skupiającą miłośnikowi fantastyki. To właśnie tam spotykają się osoby, które ze swojej pasji uczyniły cel życia. To pokazuje, że zależy nam na tym, aby nasze przestrzenie stały się miejscem wymiany myśli, interakcji i socjalizacji, z których na równych prawach korzystać będą wszyscy.

Nasze przestrzenie otwarte są z myślą o Was, wychodzą naprzeciw waszym potrzebom. Poznajmy i spędźmy czas razem podczas wspólnej zabawy i kreatywnych zajęć!

 • Stacja Integracja Podgórz – Filia Dom Muz Podgórz (ul. Poznańska 52)

W Stacji Integracji czeka nas wspólne odrabianie prac domowych, gry planszowe, zabawy i zajęcia kreatywne. W ramach zajęć w świetlicy przewidziane są również wycieczki, udział w konkursach i wydarzeniach kulturalnych.

Kiedy?  Od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-17:00

 • Stacja Integracja Rudak – Filia Dom Muz Rudak (ul. Okólna 169)

Wspólnie z  Fantastycznym Domem Kultury zapraszamy na spotkania z grami, zajęcia z fantastyką w roli głównej dla starszych i młodszych, a także zajęcia kreatywne. Wspólnie spędzimy również czas w terenie ze streetworkerami ze Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka podczas animacji i działań podwórkowych.

Kiedy?

 • wtorki, godz. 17:30-20:30 – Klub Miłośników Gier Planszowych
 • środy, godz. 15:30-17:30 – zajęcia kreatywne z Joanną Łagan
 • środa, godz. 18:00-21:00 – spotkania miłośników gier fabularnych (wiek 15+, obowiązują zapisy: andrzej.ziolkowski@artus.torun.pl)
 • czwartki, godz. 17:30-20:30 – Spotkanie Miłośników Gier Elektronicznych
 • informacje o zajęcia ze streetworkerami aktualizowane będą co tydzień na facebooku Dworu Artusa

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Kto poprowadzi dla Was zajęcia?

Joanna Łagan – animatorka kultury w CK Dwór Artusa, założycielka i reżyserka Teatru Amorficznego, autorka wielu projektów, ukończyła studia z Filologii Polskiej i podyplomowe z Arteterapii oraz Oligofrenopedagogiki.

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka – w swoich działaniach przygotowuje dzieci i młodzież spędzającą większość swojego czasu na ulicach Torunia, przed TV, w Internecie, grach komputerowych do wchodzenia w dorosłość i samodzielność bez zniekształceń, uprzedzeń i zahamowań. Uczy samodzielności, kreatywności, zaradności, pracy w grupie. Dają przysłowiową wędkę, a nie rybę. Oferują stałe rozwijane działania dla dzieci i młodzieży, wierząc, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał i dlatego największy nacisk kładą na pasje i zainteresowania każdego z tych, które trafia do nich.

Fantastyczny Dom Kultury – Fantastyczny Dom Kultury to projekt zakładający realizację programu kulturalnego opartego o rozwój zainteresowań związanych z szeroko pojętymi fantastyką i popkulturą. Projekt kierowany jest do mieszkańców toruńskiego Rudaka. Dofinansowany jest z Budżetu Obywatelskiego miasta Toruń.

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z dzielnicy Rudak i Podgórz. Więcej informacji: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl


 

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury Dwór Artusa.

Współorganizatorem projektu jest Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu i Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka.

Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Toruń w ramach projektu „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi”.