Ziarnuszka – słowiańska lalka obfitości | Warsztaty rękodzieła

Kiedy

30.09.2020
środa | godz. 17:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Rudak

Bilety

35zł / normalny
Zajęcia dla osób od 12 lat | Więcej informacji: p.jakubanis@gmail.com
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Słowiańskie lalki – motanki w czasach prasłowiańskich były nie tylko zabawkami, ale pełniły także rolę amuletów i przedmiotów rytualnych. Nasze wrześniowe spotkanie stanie się okazją, by zapoznać się z historią i znaczeniem tych niesamowitych lalek w życiu dawnych Słowian. W części warsztatowej poznamy tajniki ich tworzenia i wykonamy własną motankę – ziarnuszkę – służącą pomnażaniu dobrobytu, zdrowia i szczęścia.

Na miejscu będą dostępne wszystkie podstawowe materiały potrzebne do wykonania motanki. Zachęcamy także do przyniesienia czegoś od siebie. Może być to tasiemka, włóczka w ulubionym kolorze, koronka, koralik czy też fragment odzieży, której już nie nosicie, ale ma dla Was wartość sentymentalną. Dzięki temu motanka nabierze osobistego charakteru!

Zajęcia poprowadzi Paulina Jakubanis – bibliotekarka związana zawodowo z Książnicą Kopernikańską w Toruniu, gdzie zajmuje się  prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych dla dzieci i dorosłych. Miłośniczka rękodzieła i tradycji ludowej, która uczy i inspiruje innych, jak kreatywnie rozwijać swój artystyczny potencjał.