Świat i okolice – Wojciech Łopaciński – Z rodziną dookoła świata – Podróż życia

Kiedy

19.09.2018
środa | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

4zł / normalny
Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny

Po wakacyjnej przerwie powraca do Dworu Artusa z wyjątkową opowieścią cykl Świat i okolice.

W ramach cyklu podróżnik i wykładowca Wojciech Łopaciński opowie o swojej podróży z rodziną dookoła świata. Wraz z żoną oraz małymi jeszcze wtedy córką i synem przemierzyli wspólnie kawał świata, spędzając w podróży rok życia. Ciesząc się swoją obecnością i otaczającym ich światem robili wszystko, żeby ich historię nazwać przygodą życia!

Przejechali wspólnie 114 tys. kilometrów, większość autostopem, ale też statkiem, przekraczając w sumie 60 granic 38 państw świata. Spali w namiotach oraz u dobrych ludzi spotkanych w podróży! Smakowali życie, dosłownie, jedząc różne lokalne specjały i potrawy.

Wyprawa miała dać okazję do spędzenia razem czasu tak intensywnie jak to tylko możliwe oraz nauczyć dzieci jak wygląda życie. Czy to się udało?

Nie wiem. Nie wszystko muszą od razu pojąć. Mają swój czas. Są jeszcze małymi dziećmi. Na pewno, gdzieś w ich głowach, uczuciach i charakterach zostaną te przygody. Myślę, że ta podróż je zmieniła. Poznając bogactwo, biedę, trud i przyjemność, ludzi ciekawych i tych, którzy beznadziejnie tracili swoje życie przed telewizorami sami zadecydują, jak będą chcieli żyć, gdy dorosną. Ich przyszłość jest teraz w ich rękach. My, jako rodzice pokazaliśmy im w tej podróży przykłady rożnych sposobów na wykorzystanie swojego czasu tu na Ziemi.

Eliza i Wojciech Łopacińscy

 

 

ŚWIAT I OKOLICWE