Wirtuozi Klasyki – koncert

Kiedy

07.11.2018
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Po raz drugi w tym roku w Dworze Artusa odbędzie się koncert towarzyski z cyklu Wirtuozi Klasyki. Na Sali Wielkiej będą rozbrzmiewać utwory współczesnych kompozytorów Nestico, Sulka, McKee, Mazelliera, Turrina, a także naszych polskich autorów. Z wykonaniem dzieł tych znanych twórców zmierzą się utalentowani muzycy: Michał Tyrański (trąbka), Paulino Taica Frias (puzon), Ewa Radziejewska (fortepian), Jakub Hejnicki (werbel).

W programie koncertu:

  1. Tomasz Stolarczyk – Perpetuum Mobile na puzon solo
  2. Sammy Nestico – Portrait of a Trumpet na trąbkę i fortepiano
  3. Stjepan Sulek – Sonata Vox Gabrieli na puzon i fortepian
  4. Kevin McKee – Centennial Horizon na trąbkę i fortepian
  5. Jules Mazellier – Solo de Concours na puzon i fortepiano
  6. Magdalena Cynk – Planetoida 14382 Woszczyk na puzon i werbel
  7. Joseph Turrin – Fandango na trąbkę, puzon i fortepian

Koncert poprowadzi – Magdalena Miszewska-Zasadna

Wystąpią:

Michał Tyrański – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2008 r. jest solistą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a od 2012 r. współpracuje z Filharmonią Warmińsko- Mazurską w Olsztynie. Od 2014 do 2016 r., również jako solista, współpracował z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Od 2010 r. jest muzykiem Polskiej Orkiestry XVIII wieku, na stałe współpracującej z Paulem Eswoodem. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, zespołami La Tempesta oraz Arte dei Suonatori. Brał udział w licznych nagraniach, w tym między innymi z zespołami Arte dei  Sounatori, Goldberg Baroque Ensemble, Trombonastic oraz Polską Filharmonią Bałtycką. Laureat wielu konkursów polskich i zagranicznych.

Paulino Taica Frias – w 2015 r. ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej  im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie puzonu. Od 2012 r. związany jest na stałe z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Jako muzyk orkiestrowy występował gościnnie z orkiestrami Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Poznańskiej, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Gorzowskiej oraz Göttinger Symphonie Orchester. Laureat wielu konkursów muzycznych, m.in.  w maju 2015 r. zdobył trzecie  miejsce w kategorii otwartej na X Międzynarodowym Konkursie Gry na Instrumentach Dętych w Brnie (Czechy). Swój warsztat muzyczny doskonalił na kursach mistrzowskich u takich puzonistów jak: Jonathan Lombardo, Thomas Hutchinson, Maciej Pietraszko, Zdzisław Stolarczyk, Jamie Williams, Zoltan Kiss czy Robert Kozanek.

Ewa Miś-Radziejewska – pianistka, jest absolwentką  Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatką m.in. II miejsca i Nagrody Specjalnej prof. Haliny Czerny – Stefańskiej podczas Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego w Sannikach oraz wielu wyróżnień za akompaniament podczas konkursów w Płocku, Szczecinku, Chełmnie, Kwidzynie czy Gdańsku. Brała udział w wielu koncertach w regionie jako solistka i kameralistka. Jest pedagogiem w zespole Szkół Muzycznych w Toruniu.

Jakub Hejnicki  – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji oraz  UMFC w Warszawie. Aktualnie uczy muzyki w klasach IV-VII w ZS w Osieku nad Wisłą. Bierze udział w rozmaitych projektach koncertowych; prowadzi zajęcia z rytmiki w przedszkolu, a także zapraszany jest na warsztaty muzyczne poświęcone głównie tematyce perkusyjnej, które ma przyjemność wykładać najmłodszym adeptom sztuki.

Współorganizator wydarzenia: