Wirtuozi Klasyki | koncert

Kiedy

09.09.2020
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Po raz kolejny w Dworze Artusa odbędzie się koncert towarzyski z cyklu Wirtuozi Klasyki. Na Sali Wielkiej będą rozbrzmiewać utwory współczesnych kompozytorów muzyki klasycznej, jak: Paula Dukasa, Bertolda Hummela, Trygve’a Madsenaa także naszych polskich autorów. Z wykonaniem dzieł tych znanych twórców zmierzą się utalentowani muzycy: Wioletta Fluda-Tkaczyk (fortepian) i Michał Szczerba (waltornia).

W programie koncertu usłyszymy:

  • Paul Dukas: Villanelle
  • Trygve Madsen: Sonata for Horn and Piano 24
  • Magdalena Cynk: Arabeska
  • Arvo Pärt: Spiegel im Spiegel
  • Bertold Hummel: Sonatine for Horn and Piano op. 75a

Wystąpią:

Wioletta Fluda naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I w Przeworsku, którą kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Mariusza Sielskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014 roku. Została wielokrotnie uhonorowana dyplomami za najlepszy akompaniament podczas znaczących przesłuchań, festiwali i konkursów w kraju i za granicą. Za swoją pracę artystyczną otrzymała liczne nagrody i stypendia. Pracę jako pianistka rozpoczęła w 2012 w Operze Wrocławskiej. W latach 2013-2019 pracowała w Operze Krakowskiej, jako korepetytor chóru. Od 2014 roku pracuje na Akademii Muzycznej w Krakowie na stanowisku akompaniatora, a od lutego 2019 roku jest zatrudniona w Capelli Cracoviensis na stanowisku muzyka kameralisty. Współpracuje z Universitat der Kunste w Berlinie jako korepetytor w klasie puzonu.

Współorganizator wydarzenia:

Michał Szczerba jest pierwszym waltornistą Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie również ukończył Akademię Muzyczną w klasie waltorni Edwarda Danieckiego. Doskonalił również swoje umiejętności pod okiem tak znamienitych artystów, jak Radovan Vlatković czy Frøydis Ree Wekre. Jest aktywnym kameralistą, członkiem zespołu Hornet Quartet, z którym zdobył Srebrny Medal na konkursie Svirel w Słowenii oraz zwyciężył w ogólnoświatowym konkursie kwartetów waltorniowych organizowanym przez International Horn Society w Natal w Brazylii. W latach 2004 – 2014 współtworzył również kwintet blaszany Hevelius Brass, z którym koncertował w wielu krajach Europy. Był finalistą i laureatem wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. prof. Edwina Golnika w Łodzi w 2006 roku. Jego dorobek nagraniowy to dwie płyty solowe, pięć kameralnych oraz kilkadziesiąt orkiestrowych w roli pierwszego waltornisty. Od 2016 roku prowadzi klasę waltorni na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz jest rezydentem i wykładowcą w ramach Corno Brass Music Festival. Michał Szczerba jest artystą firmy Stomvi.