Wernisaż wystawy Portrety Miast | Marlena Witkowska-Rypina

Kiedy

17.12.2021
piątek | godz. 18:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 17 grudnia 2021 roku do 14 stycznia 2022 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Kiedy marzenia o dalekich stronach ograniczają się do eskapad palcem po mapie, mamy propozycję, która na jakiś czas z pewnością zaspokoi Wasz podróżniczy apetyt! Już 17 grudnia 2021 roku w Galerii Muz za sprawą wystawy Marleny Witkowskiej-Rypiny odwiedzimy zakątki malarskiej estetyki, zaklęte w portretach znanych miast i miasteczek.

Wystawa malarska Portrety miast jest efektem refleksji i tęsknoty Autorki do miejsc urzekających, wywołujących wzruszenia i wspomnienia. Na serię obrazów składa się dwadzieścia pejzaży urbanistycznych, nawiązujących do konkretnych miejsc. Wszystkie dzieła wchodzące w skład wystawy powstawały na przełomie lat 2020/2021. Obok próby udokumentowania i zatrzymania na płótnie wrażeń związanych z odwiedzonymi miastami, Autorka w swoich artystycznych podróżach przede wszystkim dąży do stworzenia estetycznej kompozycji malarskiej, w której kolor oraz jego zróżnicowanie mają dominujące znaczenie.

Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert na wiolonczelę i altówkę w wykonaniu Zuzanny Rypiny oraz Olimpii Wiśniewskiej, absolwentek Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Marlena Witkowska-Rypina (MWR) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku wychowania plastycznego. Uprawia rysunek i malarstwo. Autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych. Jej prace zasilają kolekcje prywatne zarówno w kraju, jak i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.