Wernisaż wystawy | „Algorytmy kolorów” | Edgar J. Pill

Kiedy

12.08.2022
piątek | godz. 18:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 12 sierpnia 2022 roku do 1 września 2022 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Wychowywał się w rodzinie o artystycznych tradycjach. Od najmłodszych lat poznawał arkana malarstwa. Idąc śladami ojca i dziadka, przez całe życie pozostaje wierny tej dziedzinie. Już od 12 sierpnia 2022 roku w Galerii Muz zagości niezwykła wystawa malarstwa abstrakcyjnego – „Algorytmy kolorów” toruńskiego artysty Edgara J. Pilla.

Edgar J. Pill jest absolwentem konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Współpracował przy realizacji prac w obiektach o pierwszorzędnej wadze dla polskiej kultury jako konserwator. Swoją potrzebę artystycznej ekspresji od zawsze realizował w malarstwie abstrakcyjnym. Zgoła nieprzypadkowo wystawa podsumowująca 20 lat jego pracy twórczej, zatytułowana została „Mapowanie kolorów”. Te dwa słowa celnie charakteryzują to, co wydaje się sednem jego twórczości, a mianowicie koncentracja na procesie i fascynacja kolorem. Jest także organizatorem dzikich wernisaży w przestrzeni publicznej Torunia, które służą edukacji wizualnej mieszkańców oraz popularyzacji malarstwa niefiguratywnego.

Witalna moc, afirmacja życia w całej jego złożoności oraz niebywały ładunek energii – to wszystko odnajdziecie podczas wernisażu „Algorytmy Kolorów” Edgara J. Pilla już 12 sierpnia 2022 roku o godz. 18:30 w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3. Dajcie się zahipnotyzować!