W ogniu flamenco! | Warsztaty taneczne

Kiedy

24.09.2022
sobota | godz. 10:00

Gdzie

Sala Mała

Bilety

15zł / normalny
Bilety: 15 zł (warsztaty godz. 12:00) | 35 zł/normalny, 30 zł/ulgowy (spektakl godz. 18:00) | Karnet: 40 zł | Czas trwania warsztatów 1,5h | Zajęcia są przeznaczone i dostosowane do wszystkich zainteresowanych od lat 7 do 107 | Liczba miejsc na warsztaty ograniczona | Tego samego dnia o godz. 18:00 w Sali Wielkiej obejrzymy spektakl flamenco „La Distancia”

Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Dworskie progi uwiodą Was hiszpańskim temperamentem już 24 września 2022 roku!

Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby poznać w praktyce tajniki flamenco, przygotowaliśmy porywające warsztaty taneczne! Podczas zajęć skupimy się na pracy dłoni (floreo), ramion (braceo) oraz stóp. Wspólnie poznamy rytm oraz najważniejsze elementy popularnego stylu flamenco, jakim jest tangos (nie mylić z tangiem argentyńskim!).

Jak ubrać się na zajęcia? Strój powinien być wygodny, by pozwolić Waszemu ciału na maksymalną swobodę ruchu. Świetnie sprawdzą się legginsy i luźne spodnie, choć oczywiście najmilej widziane są długie spódnice! Aby stukotowi stało się zadość, ubierzcie buty na niezbyt wysokim, stabilnym obcasie z zakrytymi czubkami (pamiętajcie, by nie były to szpilki!)

Tego samego dnia o godz. 18:00 na deskach Dworu Artusa obejrzymy spektakl flamenco „La Distancia”. Muzyczno-taneczne widowisko oparte jest na autorskich opracowaniach muzyki flamenco, klasycznej oraz etno. Podczas spektaklu nie zabraknie stukotu obcasów, krwistoczerwonych sukni i temperamentnych spojrzeń. Całości dopełni charakterystyczne, hiszpańskie instrumentarium.

Jeśli bliski jest Wam klimat Andaluzji, szelestu falban, dźwięku kastanietów i zapachu pomarańczy – przybywajcie!