Toruńskie Vademecum Kulturalne | Kulturalne podsumowanie roku

Kiedy

29.01.2021
piątek | godz. 18:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!

2020 to rok szczególnych wyzwań dla kultury. Zmieniające się przepisy dotyczące możliwości udziału publiczności w wydarzeniach, wprowadzone zasady dystansu społecznego oraz rygoru sanitarnego, ponadto przeplatający się częściowy i całkowity lockdown wymusił na instytucjach kultury zmiany w ich funkcjonowaniu, a także modyfikacje sposobów w docieraniu do odbiorcy.

Koncerty, spotkania autorskie, spektakle przez większość roku odbywały się online – z ograniczonym udziałem lub bez udziału publiczności. W kontakcie z kulturą w 2020 roku pośredniczył najczęściej ekrany smartfonów, laptopów czy telewizorów. Paradoksalnie dla niektórych był to rok większego dostępu do dóbr kulturalnych – bo bez konieczności ruszania się z domu. Dla innych upłynął pod znakiem zmian nawyków związanych z uczestnictwem w wydarzeniach na żywo.

A jak wspominają ten niezwykły pandemiczny rok dyrektorzy instytucji kultury, animatorzy i animatorki kultury, organizatorzy i organizatorki wydarzeń oraz sami twórcy i twórczynie? Dowiemy się tego z naszego Toruńskiego Vademecum Kulturalnego z podsumowaniem roku 2020.

Do udziału w podsumowaniu zaprosiliśmy między innymi Kafkę Jaworską – dyrektorkę Tofifestu, Aleksandrę Mierzejewską – p.o. dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu, Krystiana Kubjaczyka – zarządcę Toruńskiej Agendy Kulturalnej, a także Pawła Pasztę – dyrektora artystycznego Teatru im. Wilama Horzycy.

Spotkanie tradycyjnie moderować będzie Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Razem z zaproszonymi gośćmi powspominamy jakie cele udało zrealizować się w ubiegłym roku, jakie innowacje techniczne pomogły w ich osiągnięciu oraz zapytamy, jakie są perspektywy dla kultury na nadchodzący 2021 rok.

Kliknij i przenieś się do artusowego