Toruński Festiwal Książki | Radek Rak | Spotkanie autorskie

Kiedy

12.12.2020
sobota | godz. 19:30

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:30, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Radek Rak to polski pisarz tworzący dzieła z gatunku szeroko rozumianej fantastyki. Jest tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za powieść Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, rozgrywającej się w czasie chłopskiego powstania, na którego czele stanął tytułowy bohater. Jej fabuła stanowi literackie rozwinięcie szczegółów biografii Szeli, z elementami charakterystycznej dla Raka – gry wyobraźni.

Właśnie o tej najnowszej książce opowie w czasie spotkania autorskiego na artusowym Facebooku w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki. Za oryginalność i  literackie piękno powieści został wprost obsypany nagrodami i nominacjami. Oprócz Nagrody Nike historia Jakóba Szeli zapewniła mu także Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę Nowej Fantastyki.  Tytuł był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla oraz Śląkfy z roku 2019.

Oprócz sukcesów literackich Radek znany jest doskonale szerokiej publiczności z projektuLegendy polskie. Allegro, realizowanego przez Powergraph i portal zakupowy Allegro, którego efekty podziwiać możemy między innymi na YouTube.

Spotkanie autorskie będzie pretekstem do dyskusji o literackich dokonaniach i sukcesach oraz drodze od weterynarza afirmującego życie, ukochaną żonę, dobrą herbatę i góry do jednego z najgłośniejszych autorów młodego pokolenia. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań Autorowi, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Spotkanie z Radkiem Rakiem poprowadzi dla Was Marta Dąbrowska – miłośniczka opowieści, w szczególności tych spod znaku fantastyki, przez wiele lat zaangażowana w organizację i koordynację programu Toruńskiego Festiwalu Copernicon. Psiamama i zwierzolub.

Kliknij i przenieś się do artusowego


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.