Toruński Festiwal Książki | Literacki spacer on-line

Kiedy

12.12.2020
sobota | godz. 12:00

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Zapisy na udział w wirtualnym spacerze obowiązują po przesłaniu maila na monika.dejnecka@artus.torun.pl do dnia 11 grudnia, godz. 23:59 | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

A gdyby tak wybrać się na spacer po Toruniu śladami miejsc związanych ze znanymi literatami oraz książkami, których akcja rozgrywa się w mieście Kopernika…? Przygotowaliśmy dla Was zabawę przeznaczoną specjalnie dla tych, którzy chcą poznać literacką odsłonę Torunia – jego ciekawostki i tajemnice. Dołączcie do nas indywidualnie lub z całą rodziną, by w sobotnie południe pospacerować po pięknym Toruniu, niezależnie od tego, skąd właśnie połączycie się z nami internetowo!

Czy wiecie, gdzie głowę do ulubionej poduszki przytulał Zbigniew Herbert, w jakich miejscach najchętniej imprezował (a pewnie i budził się z bólem głowy) Witkacy? Gdzie mieszkała i paliła papierosy Wisława Szymborska? Pamiętasz z przeczytanych książek, jakimi ulicami przechadzała się Tygrys, czyli Laura z powieści Małgorzaty Musierowicz, szukając swojego ojca i gdzie mieściła się redakcja, w której pracował dziennikarz Marek Bener znany z książek Roberta Małeckiego?

W ramach Toruńskiego Festiwalu Książki zachęcamy do udziału w literackim spacerze online z wykorzystaniem narzędzi Google Street View. Usiądźcie wygodnie w fotelu lub na kanapie, połączcie się z nami za pośrednictwem Zooma, a dzięki wirtualnym mapom odbędziesz niezapomnianą podróż ulicami, zakamarkami i sekretnymi przejściami, w których stopy stawiali znani pisarze i pisarki lub bohaterki i bohaterzy książek!

Zapisy na udział w wirtualnym spacerze obowiązują po przesłaniu maila na monika.dejnecka@artus.torun.pl do dnia 11 grudnia, godz. 23:59. Każdy z uczestników otrzyma na podany adres link z dostępem do połączenia się z transmisją i udziału w interaktywnych podchodach śladami wielkiej literatury.

Wirtualny spacer ulicami Torunia poprowadzi dla Was Monika Dejnecka – filozof, miłośniczka kryminałów oraz wielka fanka podróży… kursorem po Google Maps.


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.