Tomasz Sekielski – spotkanie autorskie

Kiedy

01.12.2016
czwartek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Podczas Toruńskiego Festiwalu Książki będziemy mieć niepowtarzalną okazję spotkania się z Tomaszem Sekielskim, uznanym  dziennikarzem śledczym, reporterem, reżyserem, założycielem wydawnictwa „Od deski do deski”.

Współpracował z TVN, TVN24 i TVP1. Stworzył takie programy jak Teraz My!, Czarno na białym czy Po prostu. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie.

Podczas grudniowego spotkania w Dworze Artusa opowie nie tylko o swoim dziennikarskim kunszcie, ale przede wszystkim o najnowszej książce pt. Zapach suszy, która otwiera trylogię Susza. Będzie to druga seria po udanym debiucie Sejfu.

Historia osadzona jest w Warszawie, gdzie dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego. Kilka miesięcy wcześniej w małym, sennym miasteczku na Kujawach samobójstwo popełnia proboszcz. Śledztwo prowadzi zdegradowana prokurator Agnieszka Ossowska, kobieta będąca na życiowym zakręcie. Co łączy te dwie sprawy? Odpowiedź nie jest ani prosta, ani oczywista. Szukając jej, czytelnik trafia do mrocznego świata handlarzy „żywym towarem”, mafijnych układów i interesów, w których przeplatają się nazwiska ludzi polityki, biznesu oraz kościoła. W tym świecie nic nie jest czarno-białe. Można odnieść wrażenie, że Zapach suszy to historia, która może się wydarzyć naprawdę… a może się już wydarzyła?

Tomasz Sekielski urodził się w Bydgoszczy, gdzie zaczął swoją przygodę z radiem Vox. Dziennikarz roku Grand Press 2006, laureat Telekamer 2007 i 2008 wraz z Andrzejem Morozowskim. W 2010 otrzymał statuetkę ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Pasiut.

Więcej informacji o 22. Toruńskim Festiwalu Książki dostępne na stronie: www.torunskifestiwalksiazki.pl

zapach_suszy_front1