Taki mały, taki duży - o podobieństwach i różnicach | e-Warsztaty rodzinne

Kiedy

17.04.2021
sobota | godz. 12:00

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Warsztaty rodzinne, dzieci od 4 do 10 roku życia | Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Czy każde dziecko, rodzic, po prostu człowiek wygląda tak samo? A jak to jest natomiast ze zwierzątkami: psami, konikami i słonikami? Jeżeli rośniemy, to czy każdy rośnie w tym samym czasie? Czy jest tak, że rośnie nam najpierw jednak ręka, a potem dopiero druga? Na te i wiele innych pytań odpowiemy na warsztatach Taki duży taki mały – o podobieństwach i różnicach!
W pierwszej części warsztatów wszyscy razem za pośrednictwem naszych smartfonów i komputerów siedząc na dywanie, posłuchamy opowieści o słoniku Pomelo, który nie wiedział, jak to jest z tym dorastaniem. Następnie wspólnie zastanowimy się, czy różnice są ważne i czy to, że się różnimy jest dobre czy złe.
W kolejnej części warsztatów razem stworzymy piękne słoniowe zakładki oraz autorskie magnesy na lodówkę. Może okazać się, że każdy słonik jest inny! Przekonajcie się sami!
Na zajęcia potrzebne będą: różowa i niebieska kartka papieru do wycinania kółek, nożyczki, wełna na ogonek (może być już wcześniej przygotowany pompon ze sznurkiem), klej w sztyfcie, pisaki, miarka krawiecka lub długa linijka, 2 dowolne kartki, kwadrat z A4 do origami.
Zgłoszenia na zajęcia:
W odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Zajęcia odbędą się na Zoomie!
Zajęcia poprowadzi dla Was Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.