Tajemnice Weneckiej Maski | Warsztaty rękodzieła i tradycji karnawałowych

Maski weneckie

Gdzie

Piwnice Kultury

Bilety

10zł / normalny

Prowadzący: Monika Ratajczyk

Telefon: 792 006 098

E-mail: monika@artus.torun.pl

Zajęcia dla dzieci i młodzieży 7-15 lat | Czas trwania 1,5 h | Koszt - 10 zł /osoby | Grupa od 10 do 25 osób | Prowadząca - Monika Ratajczyk | Więcej info - 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Maski weneckie

Czym jest maska wenecka? Kiedy powstała? Czy kostiumowe zabawy karnawałowe odbywały się tylko w Wenecji? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie warsztatów. Sprawdzimy skąd wziął się zwyczaj nakładania masek oraz poznamy różnorodne obrzędy związane z obchodami karnawału. Pokażemy, że karnawał to nie tylko świetna zabawa i rozrywka, ale kryjące się za nią wartości i tradycje.

Przeniesiemy się do innych zakątków świata, gdzie obchodzony jest karnawał. Ponadto zastanowimy się czy poza Europą również występuje tradycja nakładania kostiumów i masek. I w końcu co maska karnawałowa ma wspólnego z maską teatralną lub używaną w obrzędach religijnych?

Podczas tych warsztatów, w których odkryjemy tajemnice okresu karnawału, uczestnicy sami wykonają przepiękne maski weneckie oraz zaprojektują teatralną maskę wyrażającą jedną z emocji. To doskonała okazja, kiedy dzieci przyozdabiając przygotowane szablony, będą mogły dać się ponieść fantazji w pracy twórczej, a jednocześnie ćwiczyć zdolności manualne i poznawać nowe techniki plastyczne.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.