Sztuka w Artusie | O Leonardo dlaczego się tak trudzisz?

Kiedy

22.11.2019
piątek | godz. 17:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed wdarzeniem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Bohaterem kolejnego spotkania ze sztuką dawną będzie Leonardo da Vinci. Jeden z największych artystów w historii świata, geniusz renesansu, twórca uznawany za symbol wielowymiarowości. Kim był w istocie? Co kryje się za jego dziełami i życiem? Dlaczego pisał lustrzanie i nie kończył dzieł? To tylko niektóre pytania na jakie postaramy się odpowiedzieć podczas listopadowego wykładu.

Sztuka w Artusie to cykl spotkań – wykładów poświęconych najciekawszym zagadnieniom z zakresu historii sztuki dawnej. Raz w miesiącu prezentowany jest intrygujący aspekt z szerokich dziejów nowożytnej sztuki. Wielcy mistrzowie, wielkie dzieła, niewyjaśnione zagadki, nieznane anegdoty i ciekawostki – to wszystko czeka na chętnych, którzy zjawią się w Artus Cinema.

Każdy wykład prowadzony przez dyrektora Dworu Artusa – Łukasza Wudarskiego, wzbogacony multimediami (zdjęciami, mapami, filmikami) prowadzony jest w przystępny sposób, który z pewnością zachęci do dalszego, samodzielnego zgłębiania poruszanej problematyki.