4. Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd | Wernisaż wystawy | „Od środka Państwo Środka”

Kiedy

30.09.2022
piątek | godz. 18:35

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 30 września 2022 roku do 28 października 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Pekin zasnuty żółtawym smogiem z gigantycznym Placem Niebiańskiego Spokoju. Miasteczko olimpijskie, które wybudowano po wysiedleniu ludzi donikąd. Chiński Mur, na który składa się niemal 9000 km ściany w różnym stanie. O mieszance intensywnych kolorów, dźwięków, gwaru, zapachów i smaków wschodu opowie nam wystawa fotograficzna Romana Załuski „Od środka Państwo Środka”.

Odwiedzając Chiny, Roman Załuska wraz ze swoją żoną Marzeną przejechali ponad 5000 km. Podróżowali z Pekinu poprzez historyczne stolice aż do dawnych kolonii. Odwiedzili Pekin, Xian, Luoyang, klasztor Shaolin, Shanghai, Suzhou, Janghuo, Guilin, Kanton, Makau, Hong Kong. To była pełna wrażeń, emocji, często zaskakująca odmiennością trasa, która pozostawiła w nich absolutny niedosyt Chin. Państwo Środka początkowo przytłacza skalą miast, ilością ludzi i specyficzną atmosferą, jednak rozwijające się wrażenia zmuszając do kolejnej podróży do Państwa Środka. Co pozostało w Nich po tej podróży? Apetyt na więcej…

Zobaczyć na własne oczy jest lepiej niż usłyszeć od innych. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda mieszkanka muzułmańskiej i chińskiej kultury, widok na okolicę ze Wzgórza Ujarzmiającego Fale czy Jaskinia Trzcinowej Fujarki – przybądźcie na wernisaż wystawy „Od środka Państwo Środka”, który zauroczy nas już 30 września 2022 roku o godz. 20:35!


Organizator: You Plan Culture

Partner wydarzenia: Centrum Kultury Dwór Artusa

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Poszerz ŚwiatoPogląd, z funduszy programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy EOG.