Świat i okolice - W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji - Archipelag znikających wysp!

Kiedy

21.05.2015
czwartek | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Czego poszukuje w Indonezji europejski podróżnik? Różnorodności? Nietrudno o nią w kraju, którego kultura stanowi mozaikę wpływów innych kultur. Ciekawych ludzi? Tych najłatwiej spotkać na Jawie – najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośród 17 tysięcy wysp zamieszkałych jest 6 tysięcy. Każda ma odrębną kulturę, inny język, inne zwyczaje, tradycję, historię.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Świat i okolice będzie Sergiusz Prokurat, współautor książki (wraz z Piotrem Śmieszkiem) pt. Archipelag znikających wysp, która ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Bezdroża. To książka dla osób lubiących zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze, a także dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie odkrywanie tego egzotycznego archipelagu. Publikacja przybliża indonezyjskie zróżnicowanie, mozaikę kultur, języków – światów. Czytelnik znajdzie tu szeroki przekrój tematów: relacje z podróży, opisy reporterskie, ale też analizy problemów społecznych czy ekonomicznych. Opowieść ta może służyć za przewodnik po kilku wyspach na mapie Indonezji, wzbogacony okruchami wspomnień autorów i ich osobistymi refleksjami.

Indonezja to wspaniałe miejsce. Urzeka i niczym magnes nieustannie przyciąga turystów i podróżników. – opowiadają autorzy  –  Nas fascynują ludzie i miejsca w tym kulturowo zróżnicowanym kraju. Postanowiliśmy się podzielić tym, co mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć.

Co najbardziej zafascynowało autorów, czy udało im się odnaleźć „prawdziwą” Indonezję? O tym Sergiusz Prokurat opowie nam podczas majowego spotkania z cyklu Świat i okolice – wyjątkowo w czwartek!

Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny!

grafika_bezdroza_indonezja