Artus Festival | Marcin Dorociński | Spotkanie autorskie

Kiedy

18.11.2020
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie będzie transmitowane w czasie rzeczywistym na kanale YouTube Dworu Artusa | Bezpłatne wejściówki dostępne będą godzinę przed wydarzeniem w kasie Dworu Artusa. Nie ma możliwości rezerwacji wejściówek. Jednej osobie przysługują maksymalnie 2 wejściówki
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

W czasie Artus Festival zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Dorocińskim promujące jego najnowszą książkę Na ratunek.

Marcin Dorociński jest jednym z bardziej rozpoznawalnych polskich aktorów.
Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie i jest aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Popularność zawdzięcza swoim niezapomnianym wyrazistym rolom w filmach Kilerów 2-óch, Przedwiośnie, Vinci, PitBull, Rewers, Róża, Jack Strong, Drogówka czy Obława oraz serialach takich jak Miasteczko i Marzenia do spełnienia.

Aktor od lat angażuje się również w działania związane z ochroną przyrody – pomaga zwierzętom i broni natury, współpracując z przyrodnikami i aktywistami. Równolegle z karierą aktorską rozwija się również kariera literacka Marcina Dorocińskiego. W swojej  książce Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety rozmawia z ludźmi, którzy poświęcili życie badaniu i ratowaniu zagrożonej przyrody. Nie poprzestaje jednak na samych rozmowach – daje czytelnikom konkretne wezwanie do działania i pokazuje jak w tytułowy sposób ruszyć na ratunek naszej planecie i jej mieszkańcom. Dzięki temu każdy z nas może stać się bohaterem – skutecznie i świadomie chroniąc tą dziką, jak i udomowioną przyrodę.

Spotkanie poprowadzi Monika Dejnecka.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.