Kwartet – spektakl

Kiedy

13.10.2019
niedziela | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

80zł / normalny
70zł / ulgowy
Wydarzenie w ramach Artus Festivalu
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival 2019

To naprawdę wydarzenie i niepowtarzalna okazja zobaczyć kultowy spektakl Kwartet w Dworze Artusa w ramach Artus Festival!

Przedstawienie właśnie obchodzi swoje czterdziestolecie. U nas można było oglądać także Schaefferowski Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego oraz Scenariusz dla trzech aktorów i to zawsze w doborowej obsadzie. Nie inaczej będzie tym razem! Na scenie zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego.

Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana  do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!

Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko. Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!

Autor: Bogusław Schaeffer

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski

Czas trwania: 70 min