Koncerty pod Gwiazdami – Piotr Bukartyk z zespołem

PIOTR_BUTRYK

Kiedy

23.06.2018
sobota | godz. 20:45

Gdzie

Scena na Rynku Staromiejskim
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Koncerty pod Gwiazdami

Koncerty pod Gwiazdami na stałe wpisały się w letnią muzyczną aurę Torunia. W tym roku festiwal rozpoczniemy od występu Piotra Bukartyka – mistrza słowa i rymu, niepoprawnego romantyka. Poety o duszy rockmana, który od prawie czterdziestu lat bawi, uczy i wzrusza nas swoimi piosenkami.

Piotr Bukartyk posiada niezwykłą umiejętność przekazywania w minimalnej formie maksimum treści. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

To artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Na scenie w sercu toruńskiej starówki usłyszymy zbiór jego najlepszych utworów. Nie zabraknie zatem takich przebojów, jak: Kup Sobie Psa,  Niestety trzeba mieć ambicję, O przyjaźni czy  W środku miasta z jego najnowszej płyty Ja, wolny człowiek.

Piotr Bukartyk posiadł dar zamieniania tego, co widzi i słyszy na mowę wiązaną i śpiewaną. Potrafi tworzyć nie tylko satyryczne muzyczne felietony, wkurzające ludzi małych i ponurych, ale także poetyckie piosenki o życiu, odczuciach i uczuciach, których ludzie mali i ponurzy nie rozumieją. Być może należałoby Bukartyka ukarać.

Wojciech Mann

Wystąpią:

  • Piotr Bukartyk – śpiew
  • Krzysztof Kawałko – gitara
  • Michał Przybyła – bas
  • Marek Błaszczyk – klawisze
  • Krystian Majderdrut – perkusja
Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego