Kokedama. Kula miłości | Warsztaty florystyczne

Kokedama

Kiedy

13.02.2020
czwartek | godz. 16:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Okólna

Bilety

25zł / normalny

Walentynki tuż tuż! Przy tej okazji przygotowaliśmy kolejną odsłonę warsztatów florystycznych. Tym razem zrobimy kulę miłości – kokedamę. Kokedama to nowatorska i stosunkowo młoda metoda uprawy roślin doniczkowych. W kokedamie mogą rosnąć właściwie wszystkie rośliny, których system korzeniowy nie jest zbyt rozległy i głęboki. Doskonale sprawdzają się gatunki, które potrzebują dużo światła słonecznego. Sadząc roślinę, musimy uformować kulę ze specjalnego rodzaju podłoża, które będzie oczywiście bardzo plastyczne. Pamiętać należy o tym, że w zależności od wybranego gatunku rośliny, potrzebuje ona różnych warunków i ekspozycji na światło słoneczne.

Na warsztatach tworzymy kokedamy wiszące lub do postawienia. Uczestnicy poznają technikę prawidłowego budowania bazy z odpowiedniej ziemi i mchu oraz dowiedzą się, jak należy prawidłowo dbać i nawadniać kompozycję, by rosła i cieszyła swoim wyglądem. Warsztaty są idealną okazją do poznania tej japońskiej metody sadzenia roślin, jak i umocnienia więzi, bo możemy pracować przy niej w parach.

Zapraszamy wszystkich od 4 roku życia na warsztaty przepełnione zieloną miłością, a szczególnie osoby zakochane… w roślinach.

Prowadząca: animatorka kultury Aleksandra Strzelec.

kokedamy warsztaty