Filmowe poniedziałki na miejscu

Kiedy

21.02.2022
poniedziałek | godz. 16:30

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

1zł / normalny
Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Co tym razem obejrzymy? Pod wpływem urojonego towarzysza, dziesięcioletni chłopiec zaczyna żywo interesować się ideologią nazistowską. Podczas wędrówki na rodzinny strych dokonuje wstrząsającego odkrycia. Szokujące znalezisko weryfikuje jego poglądy i zaczyna poddawać pod wątpliwość ślepe zapatrzenie w wyimaginowanego przyjaciela. Jak potoczą się losy targanego niepewnością chłopca? Na którą stronę przechyli się szala jego moralności? Produkcja jest prawdziwą gratką dla entuzjastów zabawy konwencją, gatunkowej żonglerki oraz trafnych odniesień do dzieł z kanonu kultury filmowej.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.