Filmowe poniedziałki

Kiedy

29.04.2019
poniedziałek | godz. 18:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 15:30
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki znów przedstawią dramat, tym razem biograficzny. Będzie to historia amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jednej z pretendentek do olimpijskich medali – znanej jednak ze swojego trudnego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewa się, jak bardzo jest zdeterminowana, aby osiągnąć sukces i na jak wiele ją stać, żeby utorować sobie do niego drogę. Gdy rywalka dziewczyny staje się ofiarą brutalnej napaści z rąk nieznanego sprawcy, nikt nie spodziewa się, że to cynicznie zaplanowany atak.

Film stanowi ekranizację wydarzeń, które miały miejsce w 1994 roku i wstrząsnęły amerykańskim światem łyżwiarstwa figurowego. Wielokrotnie nominowany i nagradzany w największych konkursach filmowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.