Festiwal Pod Gwiazdami – Danuta W. – monodram w adaptacji i wykonaniu Krystyny Jandy

Kiedy

11.08.2019
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

Aula UMK

Bilety

99-159zł / normalny
Na spektakl kasa biletowa nie przyjmuje rezerwacji
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Koncerty pod Gwiazdami

Krystyna Janda w monodramie Danuta W., czyli jak ze sceny, wiarygodnie opowiedzieć historię zwykłej, niezwykłej żony i matki, na której męża – były zwrócone oczy całego świata.

Spektakl powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Krystyna Janda, która wciela się w Danutę W., jest aktorką z imponującym dorobkiem całej palety różnorodnych ról teatralnych i filmowych, a co za tym idzie z wielkim doświadczeniem. Ale to właśnie rolę Danuty W. zalicza do tych największych wyzwań zawodowych. Nie dziwi to, bo przecież spektakl dotyczy ludzi, o których możemy powiedzieć, że są żyjącymi legendami.

Ten monodram z całą pewnością przejdzie do historii najbardziej znaczących przedstawień sztuki jednego aktora. W ramach Festiwalu Pod Gwiazdami to niewątpliwie ważne wydarzenie artystyczne. Warto tam być!

Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą „Solidarności” i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

Krystyna Janda

UWAGA! Prosimy o punktualne przybycie – po rozpoczęciu spektaklu nie będzie możliwości wejścia na widownię

Bilety:

  • VIP: 159 zł
  • Kategoria I: 139 zł
  • Kategoria II: 129 zł
  • Kategoria III: 109 zł
  • Kategoria IV: 99 zł

DanutaW., fot. Karolina Wolf

Reżyseria: Janusz Zaorski

Czas trwania spektaklu: 150 minut / z przerwą

Sponsor: