e-Świat i okolice | Japonia

Kiedy

07.05.2020
czwartek | godz. 17:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Kiedy słyszymy takie hasła jak: Kraj Kwitnącej Wiśni czy Kraina gejsz i samurajów mimowolnie przed oczami ukazuje się nam obraz Japonii, który za sprawą różnych bodźców, kojarzy się nam jedynie z rozmaitymi dziwnościami, mangą i anime. Odsłaniając jednak po trochu te wszystkie warstwy… Krok po kroku możemy dostrzec, że jest to kraj, w którym nowoczesność i tradycja idealnie ze sobą współgrają, tworząc wyjątkową kulturę, którą tak wielu z nas się zachwyca. A co stałoby się, gdybyśmy spojrzeli na Japonię z innej perspektywy? Zobaczyli więcej niż to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka?

Tym razem w trakcie naszego cyklu Świat i Okolice zabierzemy Was w wirtualną podróż o tysiące kilometrów stąd, gdzie Yumeko Kawamato – pianistka i studentka polonistyki na Tokijskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych – ukaże nam obraz Kraju Kwitnącej Wiśni ze swojego puntu widzenia. Do zobaczenia na artusowym Facebooku i YouTube.

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Kliknij i przenieś się do artusowego