e-Sztuka w Artusie | Historia Jednego Dzieła | Dawid z głową Goliata

Kiedy

17.03.2020
wtorek | godz. 17:30

Gdzie

YouTube Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Cała Polska siedzi w domowej kwarantannie, walcząc z koronawirusem. Jesteśmy przekonani, że umyliście już wszystkie kąty, zrobiliście porządki w szafach, a nawet wypastowaliście buty. Dlatego zespół Dworu Artusa postanowił zadbać o Wasz rozwój intelektualny!

Tym razem Sztuka w Artusie przeniesie Was w wirtualną historię jednego dzieła. Solidaryzując się z walczącą z wirusem Italią, wybraliśmy dla Was dzieło artysty, który zrewolucjonizował nie tylko włoską sztukę. Mowa oczywiście o Michelangelo Merisim da Caravaggio i jego niezwykłym, pełnym dynamiki i mrocznego światłocienia obrazie Dawid z głową Goliata, który będzie tematem naszego programu.

17 marca, punkt 18:30 opublikujemy nagranie, podczas którego Łukasz Wudarski zaprezentuje ciekawostki, analizę i interpretacje obrazu znajdującego się dziś w Galeria Borghese. Co tak naprawdę przedstawia, jak został namalowany i dlaczego na ostrzu miecza Dawida możemy odczytać 5 tajemniczych liter? O tym wszystkim dowiecie się podczas internetowego programu transmitowanego na kanale YouTube Dworu Artusa i dworskim Facebooku.

Kliknij i przenieś się do artusowego