Artus Festival | Mirosław Czyżykiewicz | Koncert

Kiedy

28.07.2021
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

45-65zł / normalny
Bilety: I pula - 45 zł, II pula - 55 zł, III pula - 65 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona | Bon na 15% zniżki – dla wszystkich osób, które są zaszczepione wymaganymi dawkami dowolnej szczepionki zapobiegającej COVID -19 | W punktach szczepień po przyjęciu pełnej dawki szczepionki dostępny będzie Bon Covidowy z unikalnym kodem promocyjnym | Wraz z biletem zniżkowym należy w dniu imprezy posiadać ze sobą kod QR (otrzymywany po zakończonym cyklu szczepień) w postaci umożliwiającej zeskanowanie kodu | Kod promocyjny do wykorzystania na ptaformie GoOut | Liczba biletów zniżkowych jest ograniczona
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Mirosław Czyżykiewicz w trakcie Artus Festival zagra w Sali Wielkiej koncert, który otworzy część literacką Festiwalu, odbywającą się na przełomie lipca i sierpnia. Koncertem poświęconym twórczości Josifa Brodskiego zacznie odbywający się w Dworze Artusa cykl spotkań z autorami i autorkami książek, dziennikarzami oraz językoznawcami, którzy pojawią się na spotkaniach z publicznością w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.

Mirosław Czyżykiewicz to kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz – z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku obchodzi swoje sześćdziesiąte urodziny. Czyżykiewicza zdefiniować trudno… cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego, a także Leonarda Cohena. Artysta na scenie śpiewa zarówno swoje utwory, jak i wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Wyróżnia go charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, czy melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych znaczeń. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

W czasie lipcowego koncertu Mirosława Czyżykiewicz usłyszymy piosenki, które niezmiennie od dwudziestu lat poruszają wyobraźnię i każdą strunę naszej duszy.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.