Artus Festival | Andrzej Stasiuk | Aneks Literacki

Kiedy

01.08.2021
niedziela | godz. 18:00

Gdzie

Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was aneks literacki. Przed nami spotkania z wybitnymi postaciami życia literackiego. Już 1 sierpnia spotkamy się z nietuzinkową figurą – autorem, którego zna każdy zagorzały czytelnik literatury polskiej.

Andrzej Stasiuk – polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike za powieść Jadąc do Babadag. Jego twórczość tłumaczono na wiele języków m.in. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, szwedzki, i włoski. Pisarz zajmuje się również krytyką literacką i publicystyką. Wraz z żoną prowadzi Wydawnictwo Czarne, publikując takich autorów jak: Jurij Andruchowycz, Ádám Bodor, Martin Pollack, Paweł Smoleński i Jáchym Topol.

Debiutancka książka Stasiuka – Mury Hebronu –  to opowieść o więziennej rzeczywistości, której sam doświadczył. Natomiast jego ostatnie dzieło – Przewóz – jest powieścią historyczną, która przenosi nas w okrutne czasy drugiej wojny światowej i opisuje tragiczne wydarzenia z nią związane.

Andrzej Stasiuk to wielowymiarowa postać ze znaczącym dorobkiem i niezwykłym doświadczeniu. Spotkanie z nim z pewnością będzie niezapomniane.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.