WYDARZENIE ODWOŁANE | Artus Festival | Adam Bielecki | Spotkanie autorskie

Kiedy

08.11.2020
niedziela | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

15zł / normalny
10zł / ulgowy
Istnieje możliwość zwrotu zakupionego biletu w kasie Dworu Artusa po zakończeniu kwarantanny oraz w bileteriach zgodnie z ich regulaminem (goout, biletyna, kupbilecik)
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Adam Bielecki to himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Jest członkiem kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Wspina się w górach od 20 lat.

Spotkanie autorskie z Adamem Bieleckim poprowadzi Mariusz Sepioło – pochodzący z Płocka reporter, autor książek poświęconych ludziom gór, związany między innymi z Tygodnikiem Powszechnym.

Na spotkaniu będzie można poznać drogę, jaką pokonał Adam, aby zostać jednym z czołowych himalaistów młodego pokolenia. Podczas wydarzenia autor postara się przybliżyć zjawisko himalaizmu zimowego, a także za pomocą zdjęć i filmów opowie o swoich najważniejszych górskich osiągnięciach. Adam opowie o swoich trudnych wspinaczkowych początkach, pierwszych krokach w wysokich górach, a także o tym, jak nie poddawał się zniechęceniu i frustracji, które dopadały go np. w przypadku tragicznych wydarzeń. Głównym punktem spotkania jest jednak historia zimowej wyprawy na K2 oraz bezprecedensowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.