Poezja jest sztuką, która w kilku słowach znajduje sens. Podziel się ze światem swoją twórczością w trakcie kolejnej edycji konkursu poetyckiego „O liść konwalii”! Nasza inicjatywa od lat przyciąga osoby, dla których pisanie wierszy jest prawdziwą pasją.

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza wszystkich poetów zarówno niezrzeszonych, jak i członków związków twórczych do udziału w jubileuszowej, XXXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego O liść konwalii im. Zbigniewa Herberta. Jest to jedna ze sztandarowych inicjatyw Dworu Artusa, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku spłynęło do nas ponad 150 zestawów wierszy, a ich prezentacja podczas koncertu finałowego przyciągnęła do Dworu Artusa tłumną publiczność!

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć poeci niezrzeszeni oraz członkowie związków twórczych. Wszystkich autorów poezji zachęcamy do nadsyłania maksimum pięciu utworów poetyckich w czterech egzemplarzach każdy na adres: Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń z dopiskiem na kopercie „Konkurs Poetycki”. Tematyka oraz forma prac jest dowolna, a na laureatów czekają nagrody pieniężne!

Termin nadsyłania prac: do 7 listopada 2022 roku – decyduje data wpływu do siedziby Organizatora.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie 9 grudnia 2022 roku w trakcie specjalnego wydarzenia, podczas którego jury ogłosi laureatów.
Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu – przed wysłaniem zgłoszenia zapoznajcie się z jego treścią!

Laureatów wyłoni jury w składzie: Natalia Malek, Joanna Mueller, Maciej Woźniak.

Może to właśnie Wasza twórczość zostanie wyróżniona lub nagrodzona? Pokażcie co skrywacie między wierszami – czekamy na Wasze zgłoszenia!

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Miasto Toruń