Wystawa

Pamiętacie mitologiczną Ariadnę, która pomogła odnaleźć Tezeuszowi wyjście z „domu” minotaura? Już niebawem będziecie mieli okazję spojrzeć na nić i labirynt z nieco innej perspektywy! Już od 19 listopada 2022 roku pierwsze piętro Dworu Artusa zamieni się w gąszcz korytarzy, komnat i splotów… Jeżeli jesteście ciekawi, co dla Was przygotowaliśmy, koniecznie czytajcie dalej!

„Evo-stro” jest naturalną kontynuacją instalacji „Lustro” autorstwa Marcina Molendowskiego, którą mogliśmy oglądać podczas tak znaczących festiwali sztuk wizualnych, jak FEST Festiwal w Chorzowie, Light Move Festival w Łodzi czy Bella Skyway Festival w Toruniu. Tematyka wszystkich instalacji Marcina oscyluje wokół połączenia człowieka z naturą, skupia się na pochłanianiu przez przyrodę ludzi, którzy niegdyś próbowali od niej uciec.

„Oryginalną koncepcją instalacji „Lustro” miała być forma wychodząca z drzewa, z którego bardzo duża ilość sznurków wiązałaby postać, próbującą wyrwać się z jej objęć. Obiekt jest refleksją na temat próby ucieczki człowieka od natury, z którą jest nierozerwalnie połączony.” – Marcin Molendowski

Marcin Mirror Molendowski – student III roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna. Autor instalacji artystycznych, w wolnym czasie zajmujący się montażem filmowym, tworzeniem animacji i fotografią. Aktywny tancerz, uczestnik konkursów breakdance i hip-hop zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wystawa dostępna od 19 listopada 2022 roku do 28 listopada 2022 roku w Galerii Artus codziennie w godz. 13:00-19:00. Wstęp wolny.