Dariusz Delik zaprasza nas do swojego malarskiego ogrodu pełnego światła przesączającego się przez liście, upalnej atmosfery i setek odcieni zieleni. Tytuł to rodzaj przewrotnego dialogu z tradycją tzw. ogrodu zamkniętego (hortus conclusus). Artysta daje w ten sposób znać, że w jego malarskiej przestrzeni każdy jest mile widziany. Dodatkowych znaczeń tytuł nabrał w okolicznościach pandemii – w czasie lockdownu wszyscy tęskniliśmy za innym niż własne mieszkania krajobrazem. Hasło: Ogrody otwarte brzmi w tym kontekście, jak wspólny okrzyk radości.

Wernisaż tej tętniącej życiem wystawy odbędzie się już 3 września w Filii Dom Muz przy ul. Podmurnej o godzinie 18:30. Mamy nadzieję, że zasialiśmy w Was ziarno ciekawości.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Dariusz Delik – od 1996 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, jednocześnie dzieląc się doświadczeniem podczas zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Jest autorem wielu projektów i programów edukacyjno-artystycznych, wystaw prac oraz konkursów twórczości dziecięcej. Swoje prace malarskie prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Warszawie, Getyndze, Ruse, Sofii i Wilnie.

Wystawa czynna od 3 września do 28 września 2021 roku, od poniedziałku do piątku w Galerii Muz w godz. 11:00-19:00. Wstęp wolny.