UncategorizedWięcej w Artusie

Dwór Artusa zaprasza na niezwykłe warsztaty improwizacji teatralnej, które poprowadzi członek Grupy Teraz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej „JO” Piotr Pawłowski.

Podczas tych zajęć przekonasz się jakie umiejętności składają się na warsztat improwizatora. Razem z grupą będziesz je ćwiczyć, całkiem nieźle się przy tym bawiąc.

Na warsztat złoży się nauka pracy w grupie i skupienie na partnerze scenicznym, aktywne słuchanie i maksymalna koncentracja na scenie, trening spontaniczności i błyskawicznego podejmowania decyzji, opowiadanie historii i elementy warsztatu aktorskiego. Będziemy dużo się ruszać, więc lepiej weź wygodne ciuchy.

Celem warsztatów jest przez trzy miesiące dostarczyć podstaw pod dalszą improwizacyjną drogę. Czy po tym czasie wyjdziesz na scenę – będzie to zależało wyłącznie od Ciebie. Natomiast jasne powinno być wtedy dla Ciebie co Cię w impro kręci i czego chcesz robić więcej.

Umiejętności, które będziemy rozwijać, są przydatne nie tylko na scenie. Jeśli nie planujesz występować, ale chcesz się przełamać, otworzyć, lepiej komunikować z innymi ludźmi albo rozwijać swoją kreatywność – to również miejsce dla Ciebie.

 

Piotr Pawłowski – Improwizator z 6-letnim doświadczeniem scenicznym. Od pięciu lat współtworzy Grupę TERAZ, od trzech lat prowadzi warsztaty impro, od dwóch organizuje (będąc jego dyrektorem) Festiwal Improwizacji Teatralnej „JO!” w Toruniu. Cały czas uczy się i szuka nowych perspektyw, spojrzeń i technik, jeżdżąc na warsztaty i festiwale. W impro najbardziej kocha wolność tworzenia i to, jak bardzo zmienia ono podejście do życia. Poza impro najczęściej można go spotkać w kinie albo nad stołem z rozłożoną planszówką.

 

Prowadzący: Piotr Pawłowski – członek Grupy Teraz

Czas trwania kursu: 12 zajęć (po 2 godziny każde spotkanie)

Start warsztatów: po zebraniu się grupy (nie później niż 20 listopada)

Terminy warsztatów: wtorki, 17:30-19:30

Miejsce: Piwnice Kultury – Dwór Artusa

Cena: 220 zł cały kurs, lub 80 zł za 4 zajęcia, płatne na 1, 5 i 9 zajęciach

Grupa max 12 osób

Zgłoszenia: Piotr Pawłowski pietropavlovsks@o2.pl