W środę 25 maja 2022 roku od godz. 10:00 do 17:30 w Dworze Artusa w Toruniu spotkają się praktyczki i praktycy partycypacji z całego regionu!

W Artusie gościć będziemy przedstawicielki i przedstawiciele organizacji zajmujących się na co dzień partycypacją, aktywizacją i animacją społeczną, z uczelni wyższych oraz urzędów i instytucji z naszego regionu, a także osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w tych dziedzinach.

Jedną z prelegentek będzie także związana z Dworem Artusa – Aleksandra Strzelec, a także sam jego dyrektor – Łukasz Wudarski.

Forum Praktyków Partycypacji to ogólnopolskie, cykliczne wydarzenie kierowane do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych lub kto pragnie je zdobyć i rozwijać, chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć bardziej skomplikowane problemy.

Wydarzenie będzie trwało jeden dzień i obejmie wspólne sesje oraz warsztaty tematyczne prowadzone w podgrupach.

Wśród poruszanych na forum zagadnień znajdą się między innymi:

  • Narzędzia angażowania mieszkańców w dyskusje o planowaniu przestrzennym;
  • Dlaczego lepiej rozmawiać niż robić ankietę? Jak korzystać z warsztatowych i interaktywnych form pracy z mieszkańcami;
  • Różnice pomiędzy animacją mieszkańców a projektowaniem wspólnotowym w procesach rewitalizacji;
  • Zieleń i środowisko w centrum aktywności mieszkańców miast. Jak wykorzystać energię społeczną do poszerzania pola współpracy na rzecz zieleni?;
  • Budżet obywatelski – kwiatek do kożucha, czy systemowe narzędzie do uspołeczniania publicznych pieniędzy?;
  • Jak tworzyć kulturę wspólnie z mieszkańcami? Kultura jako narzędzie angażowania mieszkańców.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ!

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.