Więcej w Artusie

27 maja już po raz trzydziesty obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W ten szczególny dzień upamiętniamy pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważny dla naszego codziennego życia jest sprawnie działający samorząd. Dbanie o ład przestrzenny, ochrona środowiska, organizacja ruchu, zarządzanie drogami, mostami, ochrona zdrowia, edukacja publiczna czy zaopatrzenie mieszkańców w energię cieplną, elektryczną i gazową – to tylko niektóre z zadań powierzonych samorządności lokalnej. To dzięki samorządowcom jeździmy bezpiecznie do pracy, korzystamy z bezpłatnej edukacji i relaksujemy się w zadbanych terenach zielonych.

Z okazji 30. rocznicy odchodzenia święta Samorządu przygotowaliśmy dla Państwa zabawę – quiz wiedzy, w którym do wygrania będą gadżety związane z miastem. Wystarczy w dniach 27-31 maja wziąć udział w konkursie i za pomocą specjalnie przygotowanego formularza na stronie www.artus.torun.pl odpowiedzieć na 20 pytań związanych z samorządem lokalnym. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Zwyciężą trzy osoby, które rozwiązując test, otrzymają największą liczbę punktów (a w przypadku osób z taką samą liczbą punktów – zdecyduje rozwiązanie ich w najkrótszym czasie). Natomiast  już 1 czerwca mamy dla Was rozszerzoną wersję Quizu Wiedzy o Samorządzie, w którym nie tylko poznacie odpowiedzi, ale także ich wyjaśnienia!

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy o samorządzie!

Organizatorami konkursu są Gmina Miasta Toruń oraz Centrum Kultury Dwór Artusa. Partnerem quizu jest Wydział Nauki o Polityce i Bezpieczeństwie UMK.

Regulamin Quizu Wiedzy o Samorządzie –> TUTAJ!

Kliknij w Quiz Wiedzy o Samorządzie i rozwiąż wersję rozszerzoną quizu!