Każdy z nas pamięta ten czas, kiedy przed Mikołajkami nie mogliśmy doczekać się, aż nastanie kolejny dzień, a wraz z nim rozpakowywanie prezentów! Aby umilić Wam – i oczywiście Waszym pociechom –  czas oczekiwania, przygotowaliśmy dla Was w naszej Filii Dom Muz Rudak (ul. Okólna 169) kilka wydarzeń, które z pewnością wprawią Was w świąteczny i rodzinny nastrój!

5 grudnia 2021 roku dzięki grupie teatralnej Alelale w trakcie Magiczne drzwi | Spektaklu dla dzieci z okazji Mikołajek, przeniesiemy się w – niepozbawiony świątecznych akcentów – świat sztuki i wyobraźni. Podczas Mikołajkowego Kina Rudaczek | Kino nie tylko dla dzieci obejrzymy znaną i lubianą animację, w nowej, bożonarodzeniowej odsłonie.

Dodatkową atrakcją będą świąteczne stoiska z warsztatami pobudzającymi kreatywność. Przed rozpoczęciem seansu będziecie mieli możliwość stworzenia dekoracji z szyszek i papieru oraz nauczyć się zdobienia bombek. Nie zabraknie również kącika gier planszowych i elektronicznych, organizowanych przez Fantastyczny Dom Kultury, a także samego Świętego Mikołaja, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie!

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Sponsorem wydarzenia jest Apro Investment.

Współorganizatorem wydarzenia jest Rada Okręgu Rudak.

Słodkości dla Uczestników Mikołajek na Rudaku ufundowała Fabryka Cukiernicza Kopernik.