Więcej w ArtusieNa zdjęciu widać osobę ubraną w czerwono biały strój Mikołaja, trzymającą w dłoniach kartkę papieru. Przed nią stoi zwrócona tyłem do aparatu dziewczynka i bacznie się m przygląda.

Mikołajki to radosny czas, wprowadzający nas w świąteczny nastój. Tego dnia możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, nie tylko poprzez zjedzenie tony cukierków, ale i głośne śpiewanie kolęd i beztroskie zabawy. Coroczną tradycją stały już się wspólne obchody Mikołajek na Rudaku. W tym roku spotkamy się nie tylko ze św. Mikołajem, ale i kreatywnymi elfami – artusowymi edukatorami, którzy przygotują dla nas cały worek twórczych niespodzianek!

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia w krainie świąt powita nas również aktorka i lalkarka – Iga Bancewicz, która przeniesie nas do magicznej, śniegowej krainy. Sami wcielimy się w rolę aktorów i wspólnie wyczarujemy prawdziwy spektakl, w którym na pewno nie będzie miejsca na nudę.

Nie zabraknie również różnorodnych stoisk warsztatowych, przy których przygotujemy bombki choinkowe, dekoracje, skarpety dla Świętego Mikołaja oraz jego pastelowe, wielobarwne portrety. Mamy też coś specjalnego – kącik fotograficzny, za którego sprawą poczujemy się jak w zimowej baśni! Aby lepiej wcielić się w rolę pomocników św. Mikołaja, śnieżynek, elfów i innych świątecznych bohaterów, będziemy mogli wykonać brokatowe tatuaże, lub przyozdobić swoje twarze kolorowymi malunkami!

Gdy tylko zaśpiewamy kolędy do akompaniamentu młodej orkiestry dętej ze Szkoły Podstawowej nr 17, Święty Mikołaj na pewno zbudzi się z zimowego snu i dołączy do wspólnej zabawy. Na deser czekać nas będzie jeszcze pokaz magii i żonglerki w wykonaniu Klauna Pablo i świąteczny seans filmowy w ramach Kina Rudaczek. Jesteście gotowi? Zapnijcie pasy, bo tego dnia nasze sanie poszybują prosto do świata baśniowej zimy i świątecznej magii.

Współorganizator wydarzenia: Rada Okręgu Rudak i Stowarzyszenie Rudak.

Sponsor wydarzenia: APRO INVESTMENT.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.