Z radością informujemy, że 15 maja ogłoszono wyniki ministerialnego programu Kultura w sieci. Dwór Artusa jako pomysłodawca projektu M3 festiwal artystów codzienności zdobył fundusze na jego organizację oraz zajął pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim (a 73 miejsce w skali kraju) wśród zwycięskich wniosków. Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków, jury po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniło 1 182 zwycięskie projekty. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie!

W ramach realizacji naszego projektu zaprosimy kulturę, naukę i sztukę do Waszych domów. Dzięki M3 festiwalowi artystów codzienności przyjdą do nas za pośrednictwem monitora komputera czy smartfona – odwiedzą nasz przedpokój, gdzie porozmawiamy o sztukach wizualnych, zrelaksują się z nami w łazience, pozwalając zapoznać się z oczyszczającą filozofią. W salonie wspólnie pomuzykujemy, w kuchni nauczymy się o sztuce kulinarnej, na balkonie oddamy się kontaktowi z naturą, w pokoju dziecięcym postawimy na dobrą zabawę, a w garderobie urządzimy domowy teatr.
Gratulujemy również pozostałym instytucjom kulturalnym, które wygrały w naborze. Pełne wyniki znajdziecie Państwo w oficjalnym ministerialnym komunikacie.