14 czerwca 2022 roku o godz. 11:00 zapraszamy na konferencję prasową Toruńskiego Festiwalu Słów! Z Restauracji Luizjana zlokalizowanego w Dworze Artusa przeniesiemy Was wprost w świat fascynującej literatury. Dowiecie się, czego możecie się spodziewać w czasie ponad jedenastodniowego święta wszystkich moli książkowych, fanów literatury i nie tylko!

W dniach od 16 do 27  czerwca 2022 roku przygotowaliśmy dla Was ponad 20 wydarzeń odbywających się w 4 miejscowościach regionu: Toruń, Chełmża, Mała Nieszawka i Grębocin. Gośćmi Toruńskiego Festiwalu Słów będą m.in.: Mariusz Szczygieł, Krystyna Kurczab-Redlich, Andrij Lubka, Zbigniew Rokita, Julia Wizowska, Joanna Bator, Łukasz Barys, Magdalena Grzebałkowska, Mira Marcinów, Tomasz Markiewka, czy Justyna Sobolewska.

Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy dla Was także plenerowe koncerty: ukraińskiego zespołu AtmAsfera oraz formacji Tuhaj-Bej. Towarzyszące festiwalowi warsztaty skupią się na różnych formach i aspektach posługiwania się słowem. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty gotowania potraw ukraińskich, zajęcia z podstaw pisania cyrylicą oraz warsztaty kaligrafii i ekslibrisu.

Staraliśmy się, aby Toruński Festiwal Słów – uwzględniając potrzeby różnych odbiorców – stał się miejscem wielokulturowego porozumienia. Głęboko wierzymy, że przysłuży się on do wzmocnienia wzajemnego szacunku i wymiany kulturowych doświadczeń.

O wydarzeniach festiwalowych opowie Łukasz Wudarski – Dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Monika Dejnecka – specjalistka do spraw promocji w Centrum Kultury Dwór Artusa.

Press Pack –> TUTAJ!

Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencja. Edycja 2022.