Artykuły prasoweUncategorizedWięcej w ArtusieGrupa MoCarta w Toruniu

Siedziałam na widowni Amfiteatru Muzeum Etnograficznego i brakowało mi słowa, żeby jakoś określić występ muzyków na scenie. Każde, które przyszło mi do głowy wydawało się zbyt banalne. Grupa MoCarta zmieniła moje pojęcie o współczesnej kulturze. Serio, na podstawie ich programu: „Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta” chętnie napisałabym pracę magisterską. Jestem absolutnie zachwycona.

Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli możliwość wybrania się na ich koncert kabaretowy – IDŹCIE albo podarujcie bilety bliskim. Nie ma opcji, że się nie spodoba ? Słowo Torunianki z wyboru. 5 lipca odwiedziłam Paryż, Czechy, Chiny, USA… Grupa MoCarta zaprezentowała najwyższy poziom kulturalnego żartu, nawiązując do wpadek z podróży, obyczajów innych kultur czy bieżących wydarzeń, m.in. Mundialu ? W przegenialny sposób łączyli muzykę klasyczną z powszechnie znanymi hitami, opowiadając widowni historie o pełnym niespodzianek, zaskakującym świecie. Myślę, że po powrocie z koncertu nie tylko ja miałam ochotę spakować walizkę i ruszyć w nieznane.

Największe wrażenie zrobiła na mnie intermedialność koncertu opanowana do perfekcji. Nie było żadnego poślizgu, żadnego spóźnienia czy niedociągnięcia. Muzycy po mistrzowsku grali na instrumentach smyczkowych i wchodzili w interakcję z obrazamimultimedialnymi – wszystko zagrało! Nawet, kiedy skrzypce, altówkę i wiolonczelę zastąpiły: papierowy kubeczek, tablet i fujarka ?

Muzyka na żywo w ciepły, letni wieczór w amfiteatrze to wyjątkowy klimat. Czterej panowie w eleganckich smokingach i ich muzyczne dowcipy na długo zapadną mi w pamięć. Ale… to jeszcze nie koniec Koncertów pod Gwiazdami ? Sprawdźcie program i łapcie chwilę, bo ucieka!

Autor: Torunianka z wyboru (Patrycja Lewandowska)

Zdjęcie: Dwór Artusa

Źródło: http://toruniankazwyboru.pl/2018/07/07/grupa-mocarta-mistrzostwo/