Życie pod Ziemią | e-Warsztaty z okazji Dnia Ziemi

Kiedy

23.04.2021
piątek | godz. 16:30

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Warsztaty ekologiczne dla dzieci od 8 roku życia | Więcej informacji: ola@artus.torun.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dzień Ziemi różni się zupełnie od innych dni w roku. Wiecie dlaczego? Bo na całej naszej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Niewiarygodne! Prawda? Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach powiązana była z rodzącym się życiem. Na spotkaniu weźmiemy pod lupę życie, a ściślej życie pod Ziemią.
Przejdziemy coraz głębiej i głębiej, od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami aż do gorącego jądra Ziemi. Odkryjemy tajemnicę podziemnego świata, wyruszając w podróż w głąb Ziemi. Spotkamy po drodze grotołazów, górników i… pasażerów metra. Znajdziemy skamieniałe kości… być może dinozaurów, zabytkowe przedmioty sprzed setek lat i jadalne korzenie. Zajrzymy do podziemnych nor i norek, zapuścimy się w labirynty jaskiń i zjedziemy na dno najgłębszej kopalni świata.
Wszystko to tajemnicze życie pod Ziemią, ale czy dostatecznie wiemy, jak dbać o ten ekosystem? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego trochę poobserwujemy, wspólnie odkryjemy tajemniczy świat Ziemi, a może wymyślimy nową formę życia w zgodzie z naturą? Spotkanie uświadomi dzieciom, które są przyszłością Ziemi, jak dużo dzieje się pod ich stopami i jak bardzo wszystko to jest zależne od nich.
Do zajęć potrzebne będą: ołówek, kartki papieru, kredki.
Zgłoszenia na zajęcia:
W odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Zajęcia odbędą się na Zoomie!
Zajęcia poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – edukator kultury, plastyk, architekt krajobrazu.