Zoom Na Toruń – wernisaż wystawy pokonkursowej

Kiedy

18.06.2019
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 18.06. do 12.07., od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10:00-18:00 oraz podczas imprez

W czerwcu świętujemy Dni Torunia, dlatego wszystko co z naszym miastem jest związane, ma w tych dniach swoje szczególne, honorowe miejsce. Właśnie w tym czasie w Galerii Artus będzie prezentowana wystawa Zoom Na Toruń. Detale w Architekturze.

Cudze chwalicie, swego nie znacie (…) – pisał w swoim wierszu Stanisław Jachowicz. Tę popularną frazę odnieść można bez wątpienia do celów konkursu Zoom Na Toruń. Wystawa zaś, jest pokłosiem konkursu, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Pomysłodawcy i organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu oraz Towarzystwo Kultury Paidea we współpracy z Dworem Artusa udostępniają wystawę do zwiedzania mieszkańcom i turystom.

Prezentowane prace przedstawiają Toruń oraz jego perełki architektoniczne, zabytki bardziej lub mniej znane oraz piękno detali, na które się składają. Oczywiście ważne było tutaj również, aby zachęcić młodzież, a przez wystawę i turystów miasta, do obcowania ze sztuką. Prace wykonane zostały w różnych technikach, ołówkiem, węglem, tuszem, itp.

Podczas wernisażu odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu oraz występ chóru A.R Gentum pod kierunkiem artystycznym Ariela Radomińskiego.

Zdjęcia z poprzedniej edycji konkursu: